Rekvalifikační kurzy

Rekvalifikační kurz mohou osoby evidované na úřadě práce absolvovat zcela zdarma. Rekvalifikační kurz, který si uchazeč či zájemce sám vybere, tzv. zvolenou rekvalifikaci, může úřad práce proplatit. Podmínkou pro schválení kurzu je jeho akreditace. I všechny naše rekvalifikační kurzy vám může tedy proplatit Úřad práce ČR. 

Jak postupovat, máte-li zájem o proplacení rekvalifikačního kurzu Úřadem práce ČR?

Pečlivě si vyberte, o jaký rekvalifikační kurz máte zájem. Šanci na proplacení značně zvýšíte, budete-li mít jasnou představu k čemu rekvalifikaci potřebujete a jak vám pomůže při uplatnění na trhu práce.

Na webových stránkách portal.mpsv.cz si stáhněte formulář s názvem Zájem o zvolenou rekvalifikaci. Formulář je dostupný také v odkazu zde nebo ho můžete dostat na jakékoli pobočce ÚP.

Vyplňte na našem webu přihlášku na Vámi vybranou rekvalifikaci. V přihlášce nezapomeňte zaškrtnout políčko v pravém dolním rohu – „Kurz platí Úřad práce“.

Na základě vyplněné přihlášky si u nás můžete vyzvednout osobně (nebo případně Vám zašleme poštou) originál tzv. „Potvrzení o ceně rekvalifikačního kurzu„, toto potvrzení spolu s  vyplněným formulářem Zájem o zvolenou rekvalifikaci zaneste na příslušný ÚP nejpozději 14 dní před začátkem kurzu.

Vaši žádost o zvolenou rekvalifikaci úřad práce posoudí a v případě kladného výsledku schválí. Hodně štěstí!

S jakýmikoli dotazy týkajícími se žádosti o proplacení některého z našich kurzů Úřadem práce nás můžete kontaktovat také na tel. č.: 222 365 819 nebo e-mailem: acz@aczprace.cz.

Zdroj: odkaz

Příspěvek byl publikován v rubrice Práce v ČR, Vzdělávání ČR. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář